Megosztás
 

 Hael & Tinevan - 19 évvel ezelőtt

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
SzerzőÜzenet
Hael sa-Khal
Hael sa-Khal
Sith

a legfontosabb részletek
➣ : Hael & Tinevan - 19 évvel ezelőtt Tumblr_nx3pad4FW41uxty5go3_500
Hozzászólások : 51
TémanyitásTárgy: Re: Hael & Tinevan - 19 évvel ezelőtt   Hael & Tinevan - 19 évvel ezelőtt EmptySzer. Jún. 29, 2016 6:18 pm

- Van, hogy önzőnek kell lenni - mondok csak ennyit, de láthatóan nem akarok többet beszélni a témáról. Miért is tenném? Semmi okom rá, hogy meggyőzzem arról, miért őrültség másokkal törődni, mikor saját magát is szem előtt tarthatná.
Abba a témába viszont szívesen megyek bele, hogy már öltem. Nem is egyszer. Titkolni sem titkolom, hogy szívesen tettem. Talán nem mindet, de... egy idő után még élvezni kezdtem. Ez az elvárt és én teljesítem az elvárásokat. Talán most jönne még az a rész, hogy elkezdem győzködni, igenis megölhetném őt is és senki nem vonna kérdőre miatta. Bizonygatás helyett mégis teljesen más dolog csúszik ki a számon.
- Te mindig ilyen tudálékos vagy? - semmi fenyegetőzés vagy morgás, pusztán érdekel. Na meg mi tagadást, egész jól szórakozok. Viszont az indulás ideje ott lebeg a fejem fölött. Nem is tartom magamban, hogy útnak is indulok, amint lehet és kell.
- Még szép, hogy van - jelentem ki nagy, szinte már büszke vigyorral. Mikor annyi idős voltam, mint ő, csak álmodoztam ilyesmiről, most viszont tényleg van saját hajóm, amit csak én vezethetek. Senki még egy ujjal sem érhet hozzá.
A következő kérdésem már csak egyszerű őrültség, már szinte hallom magamban a nemleges választ, magyarázkodás. Aztán feltűnik, hogy egészen más felelet csúszott ki a száján.
- Nem lehetsz a nyomomban. Csak felviszlek - jelentem ki és már állok is talpra. Egy részem vigyorog, a másik előtt viszont lejátszódott, hogy mit kaphatok ezért. Nem mintha különösebben érdekelne. A Mesterem persze valószínűleg nem fog örülni. De ki tudja, talán hasznát veszik. Ha senki nem fogja keresni.
- Jössz már? - nézek hátra pár lépés után, ahogy megindulok előre, a még nagyobb semmi felé, ahol leszálltam a gépemmel.
Vissza az elejére Go down
Tinevan Baill
Tinevan Baill
Lázadó*

a legfontosabb részletek
Foglalkozás : Shadow Five
➣ : Hael & Tinevan - 19 évvel ezelőtt Tumblr_mzfsn5Gkbt1siw0ovo1_500
Tartózkodási hely : Változó
Hozzászólások : 16
TémanyitásTárgy: Re: Hael & Tinevan - 19 évvel ezelőtt   Hael & Tinevan - 19 évvel ezelőtt EmptyKedd Jún. 28, 2016 6:19 pm

- Nem lenne az... túl önző dolog? - kérdezek vissza kicsit félrebillentett fejjel. Legalábbis belém mindig ezt sulykolják. Akin segíthetek, azon segítenem is kell. Beáll a csend kettőnk között, ami zavaró számomra egy kissé. Lóbálom a lábam a padon, majd a szavaira sóhajtok egyet.
- Tudom. - nemes egyszerűséggel érzem, hogy oltott már ki életeket. Azt is elkapom, hogy egy pillanatra szinte élvetegség lengi körül őt. Azon kívül, hogy közlöm vele, nem tudom mit lehetne még mondani.
- Kicsit sem. - csücsörítek kicsit és megrázom a fejem. Nevetősen szusszanok egyet, ahogy elneveti magát. Sokkal jobb társaság így, mint amikor olyan mogorván néz. Nem felelek a kérdésére, csak egy féloldalas kis vigyorra húzom az ajkaim.
- Valami azt súgja, hogy nem úgy van az azért. - fürkészem egy kicsit, nem konganak bennem a vészharangok. Megerősíti a gondolatom a szavaival.
- Van hajód? - nézek rá nagyra nyílt kék szemekkel, utána a következő kérdésére felgyorsul a pulzusom és felkelek, majd amíg végigmondja, addig sétálok egy kis kört előtte. - Derine vagyok... Nem akarok bankár lenni. Használni akarom amit tudok... Világot akarok látni.
Lerakom a kosaram és kihúzom magam.
- Veled megyek.

counting stars
I feel something so right
By doing the wrong thing



Vissza az elejére Go down
Hael sa-Khal
Hael sa-Khal
Sith

a legfontosabb részletek
➣ : Hael & Tinevan - 19 évvel ezelőtt Tumblr_nx3pad4FW41uxty5go3_500
Hozzászólások : 51
TémanyitásTárgy: Re: Hael & Tinevan - 19 évvel ezelőtt   Hael & Tinevan - 19 évvel ezelőtt EmptyKedd Jún. 28, 2016 12:12 pm

- Mert neked csak magaddal kellene törődnöd - válaszolom egészen egyszerűen. Igen, így látom a világot, törődjön mindenki csak saját magával, főleg gyerekfejjel. A világ meg mások miatt ráér még aggódni.
De ennél többet nem vagyok hajlandó mondani, ez már egyértelmű abból a nagy hallgatásból, ami beáll részemről. Most komolyan, nem fogok belemenni egy kölyökkel a világ dolgaiba.
- Igen, öltem már - jelentem ki egyszerűen. Eszemben sincs tagadni. Sőt, szinte kihallani azt a kis elégedettséget a hangomból. Régen persze utáltam és egyszerűen megtettem, mert ez volt a feladatom. De mostanra sikerült annyira megszokni a halált, hogy szinte élvezem.
- Nem vagyok ijesztő napfényben? - kérdezek vissza és egy pillanatra teljesen eltűnik a komor hangulat, ahogy elnevetem magam. - Vicces kölyök vagy, mondták már? - teszem hozzá a következő kérdésem, de erre persze nem várok választ. Még ha ki is nézném belőle, hogy azért is felel.
- Képzeld, ha úgy akarom, elhitetem bárkivel, hogy te akartál meghalni - csak úgy kicsúszik, még ha én egyelőre nem is hiszek benne. Az árussal sem tudtam tökéletesen elhitetni, amit akartam. Ez sem menne gyakorlás nélkül. De nem számít, mert nem tervezem megölni.
- Nem, senkit nem ölök meg ma, itt - tisztázom egyszer és mindenkorra. - Egy kis friss levegőt szívok és kihasználom, hogy nem liheg a nyakamban a Mesterem, mielőtt felszállnék és visszamennék a hajóra - mondom és mondom egészen elkényelmesedve egy pillanatig, majd kicsúszik a legőrültebb kérdés a számon.
- Nem akarsz velem jönni? Felvihetlek az űrbe. Végtelen lehetőségek, úgy alakítod az életed, ahogy akarod... - kezdem sorolni neki. Ebben a pillanatban nem számít, hogy csak egy gyerek. Én is az voltam, mikor ott kötöttem ki.
Vissza az elejére Go down
Tinevan Baill
Tinevan Baill
Lázadó*

a legfontosabb részletek
Foglalkozás : Shadow Five
➣ : Hael & Tinevan - 19 évvel ezelőtt Tumblr_mzfsn5Gkbt1siw0ovo1_500
Tartózkodási hely : Változó
Hozzászólások : 16
TémanyitásTárgy: Re: Hael & Tinevan - 19 évvel ezelőtt   Hael & Tinevan - 19 évvel ezelőtt EmptyKedd Jún. 28, 2016 11:48 am

Kapok a részéről egy kissé hátborzongató pillantást. De elmondhatom magamról, hogy amióta beszélek, azóta edződöm ezen a téren. Felvonom a szemöldököm, szinte kérdő ábrázattal. Apám szerint egy protokolláris rémálom vagyok, ezért sóz mindig a nagybátyám nyakába a Coruscanton. Hátha tanulnék tőle jó modort.
Meglök, én pedig valószínűleg megdöntöm a Naboo leülési sebességének rekordját. Az agyam közben zakatol. Nem találok szót arra, hogy mi is lehet, mert még nem találkoztam olyannal, mint ő. Különös, kellemetlen érzés. Összeszorított ajkakkal koncentrálok egy kicsit.
- Nem. - rázom meg a fejem, engedve a szabadon lévő tincseimnek, hogy repkedjenek kicsit az arcom előtt. - Pontosan túl sokan bántanak másokat. Miért számítana csak annyi? - szegezem vissza felé a kérdést, mintha csak egy sugárvetőt pörgetnénk magunk között.
- Öltél. - jelentem ki szinte duzzogva, de fojtott hangon. Szerintem rájöttem, hogy mi a fő problémám vele. De nem hagyja az elmém megpihenni picit sem.
- Nem vagy túl ijesztő napfényben. - hunyorogok kicsit az ég felé, majd vissza rá. - De nem mondták felteszem. Amúgy is megölni egy olyan kisgyereket mint én, nem olyan dolog, ami következmények nélkül marad.
Gyorsabban jár a szám, mint az eszem. Mindig megkapom, hogy egyszer ez lesz majd a vesztem. Lehet most lesz az, lehet nem. Ha nagyon nagy baj lenne, akkor elég hangos vagyok, hogy meghalljanak az őrök. A kérdésére pislogok egyet.
- Piacra jöttem, egyedül. Ez a Naboo, nem kell kíséret. - húzom fel kicsit az orrom. - Te mit keresel itt? Gyerekeket ölni jöttél? Felnőtteket?

counting stars
I feel something so right
By doing the wrong thing



Vissza az elejére Go down
Hael sa-Khal
Hael sa-Khal
Sith

a legfontosabb részletek
➣ : Hael & Tinevan - 19 évvel ezelőtt Tumblr_nx3pad4FW41uxty5go3_500
Hozzászólások : 51
TémanyitásTárgy: Re: Hael & Tinevan - 19 évvel ezelőtt   Hael & Tinevan - 19 évvel ezelőtt EmptyKedd Jún. 28, 2016 11:22 am

Lehet, hogy csak ilyen épphogy figyelek rá, de ez még nem jelenti, hogy ne tűnne fel a szemtelensége végül. Anélkül, hogy tudatosan elhatároznám magam, elég fenyegetően nézek rá egy pillanatig. Szemtelen kiskölyök. Nem mintha én nem ilyen lettem volna... és én sem kaptam nagy elnéző pillantásokat érte.
Talán részben ezért is van, hogy végül az Erő segítségével lököm kicsit a pad felé, hogy sürgessem és üljön már le végre. Na meg persze közben élvezem, hogy gondolkozik és töri a kis buksiját, hogy vajon mi lehetek. Addig sem figyelek a haragra, ami bennem dúl a sikertelenségem miatt. Hamar már a kis mosoly is látszik a szám sarkában.
- Nem annyi a lényeg, hogy téged ne bántsalak? Neked nem csak ennyi számít? - kérdezek vissza szinte azonnal, ahogy végre felé fordítom a fejem és úgy vizsgálgatom.
Egy részem még mindig nem érti, hogy miért nem padawan, miért nem tanítják, mikor egyértelmű, hogy ez lenne a sorsa. Nem mintha ezért lennék itt, hogy majd én elrendezem az életét. Nem, arról szó sem lehet. Ennyire nem érdekel más, majd járja a saját útját.
- Tettem pár sötét dolgot. Hm. Így is lehet fogalmazni - ismerem el és láthatóan igen jól szórakozok. Majd véget ér a móka. Olyan szempontból, hogy nem várom meg, amíg még többre rájön magától.
- De te nem félsz tőlem - teszem hozzá, egy félig kérdő hangsúllyal. - Pedig csak egy kisgyerek vagy, olyan, akit egy ilyen gonosz ember, mint én, megöl, ha azt mondják neki.
Persze eszemben sincs fenyegetőzni, hallani a hangomon, csak hát... igazán frissítő, hogy ilyesmit mondhatok neki. Egy kis szabadság. Amolyan... sötét szórakozás. De aztán hamar váltok is. Most nem tudnám élvezni, ha érezném benne a félelmet.
- Mit keresel erre egyedül? Nincs kísérő, szerető szülő? Testvér? Droid? - sorolom a kérdéseim, hogy kicsit eltereljem a figyelmét.
Vissza az elejére Go down
Tinevan Baill
Tinevan Baill
Lázadó*

a legfontosabb részletek
Foglalkozás : Shadow Five
➣ : Hael & Tinevan - 19 évvel ezelőtt Tumblr_mzfsn5Gkbt1siw0ovo1_500
Tartózkodási hely : Változó
Hozzászólások : 16
TémanyitásTárgy: Re: Hael & Tinevan - 19 évvel ezelőtt   Hael & Tinevan - 19 évvel ezelőtt EmptyHétf. Jún. 27, 2016 7:32 pm

Érzek benne némi kételkedést, de nem tudom hová tenni. Sok mindent nem tudok. A szüleimnek hála talán soha nem is fogok. Viszont nem csap agyon a megjegyzésemért, aminek kimondottan örülök. Nem vágynék arra, hogy a húgomnak szenvedést okozzon bárki is azért, mert nagy a szám.
Pislogok egyet lassan, amikor a megkapom a rágcsálnivaló másik felét és eldünnyögök egy halk, ám annál is meglepettebb "köszönöm"-öt. Megtarthatta volna magának is az egészet, de ha már nem sikerült megvennem azt amit, akartam, akkor ez vigaszdíjnak megteszi. Valamiért a védekező ösztöneim kicsit szirénáznak röviden, noha nem értem miért. Valószínűleg kiül kicsit a tekintetemre is a rémület.
Udvariatlanság egy hümmögéssel válaszolni egy kérdésre. Legalábbis anyám szerint. Ha már valaki vette a fáradtságot, hogy feltegyen egy kérdést, akkor a kérdezettnek is illik szerinte legalább annyit fordítania a válaszra. Padawannak hisz. Nem tudom, hogy a padawanok, hogyan öltöznek igazából, de én biztosan nem úgy nézek ki épp...
- Örvendek, Hael! - szinte szemtelenül mutatok rá a modortalanságára, majd megeszem én is a magam részét. A szüleim szerint nem kéne ilyet ennem, de ha finom, akkor finom. Különben is "ajándék" volt. A kérdésére eltűnődöm kicsit és próbálok az ösztöneimre hagyatkozni. Micsoda Hael? Még várok a válasszal, mikor megpaskolja a padot, amire kicsit összeráncolom a szemöldököm. A morgására és arra, hogy a kezét emeli, ösztönösen akad bennem a levegő, de kicsi vagyok, így nincs nehéz dolga. Sietősen ülök le végül, majd úgy nézek fel rá. Ki fog törni a nyakam.
- Erős vagy... De tettél olyat, ami helytelen. Sötét dolgokat... - pusztán hagyom az ajkaim formálni a szavakat, amik önkéntelenül jönnek, kis képekkel. - Lehet engem nem fogsz bántani, de mást igen.

counting stars
I feel something so right
By doing the wrong thing



Vissza az elejére Go down
Hael sa-Khal
Hael sa-Khal
Sith

a legfontosabb részletek
➣ : Hael & Tinevan - 19 évvel ezelőtt Tumblr_nx3pad4FW41uxty5go3_500
Hozzászólások : 51
TémanyitásTárgy: Re: Hael & Tinevan - 19 évvel ezelőtt   Hael & Tinevan - 19 évvel ezelőtt EmptyHétf. Jún. 27, 2016 6:23 pm

Ha nem lenne a képben a dühöm, amiről épp nem tudom eldönteni, hogy elfojtsam vagy szabadon eresszem, talán nevetnék a kis megjegyzésén. Nos, igaza van, csak magamat okolhattam volna, ha elvesztem a tömegben. De nemígy történt, most pedig itt vagyunk.
Amint a kezembe kapom a rágcsálnivalót, már felezem is el. Persze, hogy az egyik fele a lánynál landol, a másikat én eszem meg. Nincs okom, miért osszam meg vele, de most így jött és nem sajnálom. Hamarosan már kérdezek is. Igen, persze, hogy az első gondolatom, hogy biztos padawan. Mi más lenne? De amikor visszakérdez, csak egy pillanatra a tekintetébe fúrom a sajátom. Az ösztöneim életre kelnek és... legszívesebben belemásznék a fejébe, de eddig azt egyetlen egyszer próbáltam, akkor is kudarcot vallottam, így hamar el is tűnik a kényszer, hogy most kísérletezzek.
- Hm - jön ennyi, talán válasz az első kérdésére, talán csak magammal vitattam meg a dolgokat és ez lett a végeredmény.
- Hael - vetem oda teljesen röviden a nevem, miközben egy kicsit leveszem róla a tekintetem és eltüntetem a pár falat rágcsálnivalót.
- Szerinted, mi vagyok? - kérdezek vissza. Eszemben sincs megválaszolni a kérdését, csak egy kicsit oldalra döntöm a fejem, kíváncsian.
Ilyenkor látni azt a gyermeki kíváncsiságot a tekintetemben, de hamar el is tüntetem, és helyette megpaskolom magam mellett a padot, hogy üljön már le.
- Nem foglak bántani a fenébe is! - morgósabb kicsit a hangom, mint terveztem, de ez van. Ami már talán kevésbé tetszetősebb, hogy látni, ahogy a kezem emelem és egészen kicsit meglököm a pad felé az Erő segítségével, hogy tényleg üljön már le.
Vissza az elejére Go down
Tinevan Baill
Tinevan Baill
Lázadó*

a legfontosabb részletek
Foglalkozás : Shadow Five
➣ : Hael & Tinevan - 19 évvel ezelőtt Tumblr_mzfsn5Gkbt1siw0ovo1_500
Tartózkodási hely : Változó
Hozzászólások : 16
TémanyitásTárgy: Re: Hael & Tinevan - 19 évvel ezelőtt   Hael & Tinevan - 19 évvel ezelőtt EmptyHétf. Jún. 27, 2016 5:26 pm

Kár, hogy az iskolai futóversenyeken sosem tudok ilyen gyorsan vagy könnyen futni. Még így is érzem, hogy van még bennem, tudnék ennél jobban is futni. Ismerem a piacteret, mint a tenyeremet, így a navigáció nem okoz gondot a számomra. Még az elém gördülő kis akadály sem. Tisztes távolságra állok meg egy szökőkút közelében, majd szemeim kékjeit a nálam sokkal magasabb üldözöttre irányítom.
- Köszönöm. - biccentek egy aprót, jólnevelten, majd kibukik belőlem. - Viszont csak magad okolhattad volna akkor.
Egy pillanatra feldereng bennem, hogy nem biztos, hogy olyan remek ötlet volt ez tőlem, de a tekintetemben akkor is ott bukjál némi dorgálás az előbbiekért. Mély levegőt veszek és kifújom, amikor a figyelme elkalandozik rólam. Dühös. Végigfut a hátamon a hideg, ahogy realizálódik bennem a nem kimondottan kellemes érzés. Lepillantok a cipőim orrára és mindkettőnek a hegyét az utca kövéhez ütögetem. Csoda, hogy nem hagytam el egyiket sem, ezeket nem futásra találták ki...
Rám pillant, én pedig érezvén a tekintetét magamon, felemelem a fejem és kiveszem a kosárból a csomag rágcsálnivalót és a kezébe nyomom. De amint odaadtam, ösztönösen lépek vissza kicsit hátrébb. Megfeszülnek a vonásai is egy pillanatra, én pedig félrebillentem a fejem a kérdésére. Ez most komoly?
- Nem. Miért lennék? - kontrázok kicsit pimaszabban a tervezettnél. Összehúzom kicsit a szemeimet. - Tinevan vagyok. Te ki vagy? ...és mi vagy?
Nem tudom melyik kérdésre érdekel inkább a válasza. Jó oka kell, hogy legyen annak, hogy talpig feketében korzózik itt...

counting stars
I feel something so right
By doing the wrong thing



Vissza az elejére Go down
Hael sa-Khal
Hael sa-Khal
Sith

a legfontosabb részletek
➣ : Hael & Tinevan - 19 évvel ezelőtt Tumblr_nx3pad4FW41uxty5go3_500
Hozzászólások : 51
TémanyitásTárgy: Re: Hael & Tinevan - 19 évvel ezelőtt   Hael & Tinevan - 19 évvel ezelőtt EmptyHétf. Jún. 27, 2016 4:20 pm

Szinte azonnal még jobban megszaporázom a lépteim, ahogy futásnak ered. Egy idő után már csak ösztönből követem, amerre érzem, hogy ment, miközben keresztülfúrom magam a tömegen. Végül nemhogy a kiabálás elhal, de a tömeg zaja is, ahogy magunk mögött hagyom a piac közepét. A tekintetem a gyereket keresni, majd lépek is oda hozzá.
- Szép kis futás volt. Majdnem még én is elvesztettelek - mondom, ahogy megállok előtt egy lépésre. Elég rendesen fölé tornyosulok, pedig nem célom fenyegetőnek tűnni. Most nem.
Viszont nem tehetek róla, hogy talpig feketében, a készülő, még nem régen kezdődő kis borostával nem tűnik valami barátságosnak. Pedig a zöld szemeim csillognak, bár inkább attól a csepp adrenalintól. Aztán eszembe jut, hogy elrontottam.
Az elmetrükknek működnie kellett volna. De nem figyeltem eléggé.
Egy pillanatra megfeledkezek a lányról előttem, és látni, hogy fejben máshol járok, ahogy a legelső, arra alkalmas helyre leülök. Valószínűleg érezni a bennem dúló dühöt és haragot. Ennek nem így kellett volna történnie. Még mindig nem vagyok elég fegyelmezett és elég figyelmes ahhoz, hogy előre haladjak. Nem csodálom, ha a Mesterem egy nagy adag szidással fogad majd.
De nem most van az ideje ezen töprengeni. Felemelem a fejem és újra a lányra nézek. Nem mondom, hogy adja ide az elcsent rágcsálnivalót. Ahogy azt sem, hogy tűnjön innen, csak figyelek rá és... és felrémlik benne, ahogy Erő, amit éreztem, ahogy a vállán volt a kezem.
- Padawan vagy? - egy pillanatra megfeszül a testem, mintha támadásra készülnék, de hezitálok. Csak végigfuttatom rajta a tekintetem, bármiféle árulkodó jel után kutatva.
Vissza az elejére Go down
Tinevan Baill
Tinevan Baill
Lázadó*

a legfontosabb részletek
Foglalkozás : Shadow Five
➣ : Hael & Tinevan - 19 évvel ezelőtt Tumblr_mzfsn5Gkbt1siw0ovo1_500
Tartózkodási hely : Változó
Hozzászólások : 16
TémanyitásTárgy: Re: Hael & Tinevan - 19 évvel ezelőtt   Hael & Tinevan - 19 évvel ezelőtt EmptyHétf. Jún. 27, 2016 2:26 pm

Szinte fel sem tűnik, hogy dobol a szívem, mint a harci dobok örvénylő moraja. Még nem értem az indokát sem, hogy miért történnek velem bizonyos dolgok, de otthon mindig csak annyit kapok feleletül, hogy az Erő az oka. De akkor miért nem engedik, hogy tanuljam? A nagybátyám a Rend tagja, néha meglátogathatom őt, amikor apa a Coruscanton tárgyal... szerződésekről. Nem szeretem a szót sem. Olyankor mindig valami szolgálóra bíznak, aki körbeugrál. Én csak szabad akarok lenni.
Hallom, hogy az egyik árus tolvajt kiált, de a népszerű nézettel ellentétben, én így hat évesen úgy vélem, hogy ha éhes, akkor hadd egyen. Nem biztos, hogy bűn az ha valaki próbál magára vigyázni, nem? Az osztálytársaim sokat frocliznak amiatt, hogy nagyon is vagyonos családból származom, de nem tehetek róla.
Magával sodor egy alak, bennem pedig szöget üt a kimondatlan szó és az érzet, hogy az Erő húrként feszül benne. Sötét húrként. Rám dörren, én pedig felkapom a tekintetem némi daccal a pillantásomban. Aztán megfogja a vállam, én pedig szinte csíknyira húzom az ajkaim. Gyerünk, Tinevan, képes vagy rá.
Másodjára is rámszól, én pedig a kosaramba csúsztatom gyorsan a csomagot, majd hirtelen pördülök meg. Mintha lelassulna körülöttem az idő és a tér egy kicsit. Átrohanok a tömegen, könnyedén szökkenve át egy ládán, amit leejtett egy másik árus meglepetésében. Nem is nézek hátra, hogy követ-e a parancsolgató, mert érzem a jelenlétét.

counting stars
I feel something so right
By doing the wrong thing



Vissza az elejére Go down
Hael sa-Khal
Hael sa-Khal
Sith

a legfontosabb részletek
➣ : Hael & Tinevan - 19 évvel ezelőtt Tumblr_nx3pad4FW41uxty5go3_500
Hozzászólások : 51
TémanyitásTárgy: Re: Hael & Tinevan - 19 évvel ezelőtt   Hael & Tinevan - 19 évvel ezelőtt EmptyHétf. Jún. 27, 2016 2:07 pm

Pár napja, hogy hivatalosan is tizennyolc lettem. Nem mintha bárki ünnepelt volna, még én magam sem tettem. Az egészet inkább úgy fogtam fel, hogy újabb lépés, hogy az legyek, akinek lennem kell és aki szeretnék lenni. Minél idősebb vagyok, annál több hatalmat kapok a kezembe, főleg a Mesteremtől. Mára talán már meg kellett volna komolyodnom, de még mindig ott a gyerekes huncutság néha a szememben.
Most pedig éppen? Persze, hogy nem bírom ki és a mai szabadságom kihasználva a piacon kötöttem ki. Mielőtt indulnánk ennyi bőven belefér. Át sem gondoltam, csak magamhoz vettem egy csomag rágcsálnivalót az egyik árustól. Igazából az egész egy félresikerült elmetrükk, nem több. Meggyőztem, hogy nekem adja, miközben fizethettem is volna érte. De valami félresikerült, nem figyeltem eléggé és amint elléptem onnan nagy büszkén magamra, már hangzott is a "Tolvaj" felkiáltás. Innen pedig már mit lehet tenni? Nagy léptekkel indultam meg, mintha nem is rólam lenne szó. Nagy, magabiztosan lépkedtem, majd egyre szaporábban szedtem a lábaimat, míg végül szinte futásnak eredtem, mint egy utcakölyök, aki egykor voltam.
Szinte fel sem tűnt, hogy valakit éppen magammal sodrok. Talán az agyam legmélyén felfogom, mi történik és az a két pillanat elteltével már nyomom a lány kezébe a csomag rágcsálnivalót, amit elcsentem.
- Menj - parancsolok rá, pont azon a hangon, ahogy a katonák között szoktam beszélni és tolom magam előtt egyre sürgetve és siettetve. A kezem a vállán, elég határozottan, de nem fájdalmasan. Érzem, hogy őt is átjárja az Erő, bárki megérezné. De most nem ez a lényeg.
- Futás - szólok újra, amikor még mindig túl közelről hallom az árus hangját, de persze úgysem követhet minket a végtelenségig. Nem hagyhatja ott a standot.
Vissza az elejére Go down
Tinevan Baill
Tinevan Baill
Lázadó*

a legfontosabb részletek
Foglalkozás : Shadow Five
➣ : Hael & Tinevan - 19 évvel ezelőtt Tumblr_mzfsn5Gkbt1siw0ovo1_500
Tartózkodási hely : Változó
Hozzászólások : 16
TémanyitásTárgy: Hael & Tinevan - 19 évvel ezelőtt   Hael & Tinevan - 19 évvel ezelőtt EmptyHétf. Jún. 27, 2016 10:54 am

Nevan, segíts anyádnak, menj el zöldségért a piacra. Apró kis fintorra húzódik az orrom, ahogy kettessével ugrálok le a lépcsőkön. Mairé is elmehetett volna, de atyám szerint csak azért, mert Derine vagyok, még nem húzhatom ki magamat a mindennapok alól, ha nagy leszek. Leugrok az utolsó lépcsőfokon is, majd hátraigazítom a tincseimet, amik ugrálás közben az arcomba hullottak. Nem itt lenne a helyem... Nekem a Coruscanton kéne padawannak lennem. Ha atyám nem lenne ilyen... makacs, akkor az utamat járhatnám. Mert tudom, hogy nekem Jedinek kéne lennem.
Megtapogatom az oldalamon az erszénykét, hogy elraktam-e a pénzt, amit kaptam a zöldségekért, majd megigazítom a karomon a kis kosarat és elindulok a piactér felé. Az idő kellemes, nincs tolakodóan vagy kellemetlenül meleg. Csupán néhány felhő van az égen. Ha hazaértem, akkor kimegyek hintázni...
Szinte észrevétlen vagyok a tömegben, ami hömpölyög, olyan picike vagyok. Nem mondanám, hogy ellenemre van a dolog, csak így sokkal nehezebb fára mászni, mert szinte kaparnom kell egy-egy ág után. A piacon az árusoknak is sokat kell rikácsolnom, hogy észrevegyenek.
Felnézek az egyik lobogóra, amit gyengéden mozgat a frissítő szél, mikor hirtelen valami nálam sokkal nagyobba és masszívabba ütközöm. Nehezemre esik megmaradni a talpamon, mert úgy megingok, hogy majdnem fenékre huppanok. Szerencsémre talán, hogy elég talpraesett vagyok, sikerül egyensúlyban maradnom. Már szólásra nyitnám a számat, némi méltatlankodásra, mikor kisiklatják a tervem.

counting stars
I feel something so right
By doing the wrong thing



Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom

a legfontosabb részletek
TémanyitásTárgy: Re: Hael & Tinevan - 19 évvel ezelőtt   Hael & Tinevan - 19 évvel ezelőtt Empty

Vissza az elejére Go down
 
Hael & Tinevan - 19 évvel ezelőtt
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Tinevan Baill
» Hael sa-Khal
» Hael & Glorus Naboo Plains

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Star Wars AU :: Játéktér :: Múlt, jövő-
Ugrás: